Gallerskål Royal Copenhagen

198335

GALLERSKÅL, "Flora Danica," porslin, Den Kongelige Porcelainsfabrik, 1900-talets början, polykromt bemålad dekor samt delvis förgylld brättedekor i emaljfärger, med motiv av plommon samt blomsterdekor, märkt Royal Copenhagen, modell "Prunus domestica L.," årsmärkt 1958, höjd 9, diameter 18,5 cm

Keramik/Porslin

Monter 29

Gallerskål Royal Copenhagen

Budhistorik (9 bud)
871374
5 000
871371
4 800
871357
4 600
871355
4 400
865484
4 200

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.