Tekanna och figurin Kina

198328

TEKANNA samt FIGURIN, porslin, Kina, 18/1900-tal, tekanna med dekor i underglasyrblått, figurin i blanc de chine, höjd ca 14-15 cm

Tekannans pip med lagning

Orientaliskt, Porslin

Monter 28

Tekanna och figurin Kina

Budhistorik (6 bud)
871462
550
866422
500
871458
450
866422
867531

Slutpris SEK:
550
52 EUR, 59 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.