Vas Kanton

198323

GOLVVAS, porslin, Kina, 1800-tal, Kanton, konturerad mynning, balusterformad, polykrom dekor med motiv av figurscener, förgyllda dekorhänklar, höjd ca 63 cm

Lagning vid mynning

Orientaliskt, Porslin

Rum 5

Vas Kanton

Budhistorik (21 bud)
868928
868927
3 800
868926
3 600
868925
3 400
868924
3 200

Slutpris SEK:
382 EUR, 429 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.