Matskedar 1800-tal model engelsk snäck

198309

MATSKEDAR, 6 st, 1800-tal, silver, modell engelsk snäck, stämplade för JE Torsk, GT Folcker, AW Arnesen, Stockholm 1856-1860, längd ca 22 cm, vikt ca 435 g,
6 fruktknivar, modell engelsk snäck medföljer

Bär monogramgravyrer, fruktknivar med slitage

Silver

Monter 28

Budhistorik (10 bud)
863046
870077
1 900
863046
1 800
870076
1 700
863046
1 600

Slutpris SEK:
191 EUR, 215 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.