Bestick silver modell gammal fransk

198289

BESTICK, 23 dlr, silver,18-1900-tal, modell gammal fransk, bestående av:
12 bordsskedar, längd 18 cm, 5 matskedar, 21 cm, 2 teskedar, 14,5 cm, såsslev, invändig förgyllning, strösked, invändig förgyllning, 2 fruktknivar, ballongskaft, totalvikt exklusive knivar ca 814 g

Bär monogramgravyrer

Silver

Monter 17

Budhistorik (6 bud)
868800
2 600
869874
2 400
868800
867181
864165

Slutpris SEK:
2 600
248 EUR, 279 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.