Skåp 1700-tal

198277

SKÅP, 1700-talets första hälft, Tyskland, barock, fanér i valnöt, uppsvängt profilerat krön, originallås, beslag i mässing, höjd ca 243, 218x77 cm, originalnyckel medföljer

Smärre skador, lagningar

Rum 7

Skåp 1700-tal

Budhistorik (13 bud)
871278
24 000
871261
16 500
871248
16 000
871243
15 500
871200
15 000

Slutpris SEK:
24 000
2 417 EUR, 2 746 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.