Skålar i lergods 1800-tal

198229

SKÅLAR, 2 st, lergods, 1800 eller äldre, invändigt bemålade, diameter 35-36 cm

En skål med lagning, nagg

Keramik/Porslin

Monter 17

Skålar i lergods 1800-tal

Budhistorik (8 bud)
870590
1 700
868463
1 600
870589
1 600
868463
870588
1 400

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.