Ikon Ryssland

198227

IKON, Ryssland, handmålad, med silverrisa, stämplad Moskva 1862, kontroll A Svyechin, 13,5x11 cm

Silverrisan med sprickor i fogarna, en kant lös, smärre krackelyrer i målningen

Silver, Diverse, Konst, Konst

Monter 17

Ikon Ryssland

Budhistorik (17 bud)
870342
1 600
866456
866430
1 400
865225
1 300
865202

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.