Georg Nerlich oljemålning

198160

NERLICH, Georg (1892-1982): "Dresden-Loschwitzer-Elb-bogen", motiv från Dresden, signerad AGD Nerlich, olja på duk 70x100 cm

Färgbortfall och krackeleringar

Konst, Måleri

Rum 3

Georg Nerlich oljemålning

Budhistorik (6 bud)
869003
7 800
869002
6 000
869000
4 800
868999
2 800
868997

Slutpris SEK:
7 800
785 EUR, 892 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.