Georg Gillis van Haanen oljemålning

198155

HAANEN, Georg Gillis van (1807-1876): Nattbild med figurer och byggnader vid å, signerad och daterad a tergo Georg van Haanen 1875, olja på pannå 22x17 cm

Konst, Måleri

Fack 2

Budhistorik (4 bud)

869070
3 800
869069
869068
862351

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.