Skrin

198106

SKRIN, 17/1800-tal, barockstil, ek, s ka västgötaskrin, beslag i mässing, träskuren dekor av akantusslingor och figurer, daterad 1794, invändigt beklädd med sammet, längd ca 43 cm

Nyckel saknas, spår av fötter, senare beslag

Diverse

Rum 14

Skrin

Budhistorik (5 bud)
869377
500
869123
450
861516
868312
861516

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.