Oljemålning tillskriven Arnold Plageman

198080

PLAGEMAN, Arnold (1826-1862) tillskriven: Marin med segelfartyg, etikett a tergo "Arnold Plageman (enli. konstervator Gustaf Jaenson, Nationalmuseum, som renov. tavlan i april 1944), olja på duk, 44x56 cm

Smärre krackelyrer

Konst, Måleri

Rum 2

Budhistorik (36 bud)
869494
31 000
869528
30 000
869494
29 000
869526
28 000
869494
27 000

Slutpris SEK:
31 000
3 122 EUR, 3 546 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.