Burk med lock Kina

198071

BURK med lock, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av blomsterrankor, höjd 20 cm

Lockknopp med lagning

Orientaliskt, Porslin

Monter 7

Burk med lock Kina

Budhistorik (13 bud)
869211
950
869209
900
869202
850
869153
869107
750

Slutpris SEK:
950
96 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.