Vas Kina

198065

VAS på sockel, porslin, Kina, s.k. cong-vas, celadon, reserver innehållande trädgårdsmotiv och pagoder i underglasyrblått och rött, monterad på förgylldsockel, höjd 25 cm

Lagningar, senare monterad

Orientaliskt, Porslin

Monter 7

Vas Kina

Budhistorik (19 bud)
868994
2 400
868885
868993
868885
1 900
868992
1 800

Slutpris SEK:
2 400
229 EUR, 258 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.