Spegel i empire stockholmsarbete

197990

SPEGEL, empire, stockholmsarbete i Frisks art, dekor delvis träskuren och pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall, grönpatinerad dekor, kvicksilverfolierat originalglas, höjd 180x90 cm

Dekorelement saknas, slitage

Speglar

Rum 14

Budhistorik (12 bud)
869015
14 000
869013
13 000
869011
12 000
869010
10 000
868325
6 200

Slutpris SEK:
14 000
1 336 EUR, 1 502 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.