Blombord i empire

197988

BLOMBORD med plåtinsats, empire, 1800-talets första hälft, fanerad med bl a mahogny, centralfot med förgylld dekor av liggande fabeldjur, höjd 89, diameter 82 cm

Smärre skador, lagningar, omarbetad

Rum 14

Blombord i empire

Budhistorik (20 bud)
866891
17 500
869591
17 000
866891
16 500
869587
16 000
866891
15 500

Slutpris SEK:
17 500
1 762 EUR, 2 002 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.