Bordslampa 1800-tal

197888

BORDSLAMPA, förgylld, Louis Philippe, 1800-talets andra hälft, höjd 71 inkl skärm, senare elektrifierad och ombyggd från fotogen

Belysning, Bordslampor

Rum 14

Bordslampa 1800-tal

Budhistorik (6 bud)
867479
3 200
866866
861822
2 800
860746
860330

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.