Taklampa 1940-tal

197839

TAKLAMPA, 1940/50-tal, kupa i slipat klarglas, stomglas med prismor, elektrifierad med 3 ljuskällor, höjd 62, diameter 60 cm

Kantnagg

Belysning, Taklampor

Rum 9

Taklampa 1940-tal
Budhistorik (10 bud)
868577
866407
950
865604
900
863994
850
862813
550

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.