Skål Edward Hald

197831

SKÅL, Edward Hald, Orrefors, 1953, slipgraal, dekor av rundlar i klarglas och vitt mot röd fond, signerad ORREFORS Sweden S.GRAAL No 1583 L Edward Hald, höjd 10, längd 28,5 cm

Insida med repor

Glas, Konstglas

Monter 6

Skål Edward Hald

Budhistorik (5 bud)
859882
1 600
867989
859882
859878
859795

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.