Kinesiskt porslin

197702

SKÅLAR, 2 st, STEMCUP, KRUKA med lock, BRICKA, VASER, 1 par, porslin, Kina, 18/1900-tal, polykrom dekor i emaljfärger med motiv av bl a figurscener fåglar och blommor, höjd 7,5-10 cm brickans längd 28 cm

Vas med nedslipad mynning, slitage, kruka med sannolikt ej ursprungligt lock

Orientaliskt, Porslin

Monter 5

Kinesiskt porslin

Budhistorik (41 bud)
867342
7 800
867346
7 600
867342
7 200
867338
7 000
867341
7 000

Slutpris SEK:
7 800
744 EUR, 837 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.