Gräddkanna Möllenborg 1800-tal

197682

GRÄDDKANNA, silver, Gustaf Möllenborg, Stockholm 1832, uppsvängd hänkel, fotring med dekor av franska liljor, invändigt förgylld, höjd ca 12,5 cm, vikt ca 165 g

Liv med liten och ytlig monogramgravyr, hänkel med lagning samt ett obetydligt hål/bristning

Silver

Monter 5

Budhistorik (16 bud)
866983
1 700
865471
1 600
864638
865470
1 400
864638
1 300

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.