Skåp 1800-tal

197663

SKÅP, 2 delat, 1800 talets första hälft, bemålad furu, daterad på insidan 1808, höjd 196, 124x56 cm

Slitage, ej orginal målning

Allmoge, Möbler

Rum 11

Skåp 1800-tal

Budhistorik (6 bud)
861343
8 000
861342
7 600
861340
7 000
861227
5 600
858682
5 000

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.