Äldre historiska och skönlitterära böcker

197587

BÖCKER, äldre historia och skönlitteratur, huvudsakligen 1600-tal till 1800-tal, däribland Lettres de Ciceron a atticus, band VI, Paris 1803, nött hfrbd, med gula snitt, kunglig proveniens i guld på främre pärm (troligen Oscar II) samt Martin Luther, In genesin, enarrationum reverendi patris, band III, Noribergae 1554, nött samtida skinnband med blindpressdekor och mässingsbeslag

Varierande skick

Böcker/Kartor, Historia

Rum 6

Budhistorik (32 bud)
880623
3 400
880608
3 200
880622
3 200
880608
880621
2 800

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.