Samovar 1800-tal

197576

SAMOVAR, 1800-tal, sannolikt Ryssland, mässing, urnformad, handtag i svarvat trä, höjd ca 78 cm

2 handtag/knoppar saknar trä, översta delen med bucklor

Diverse

Rum 13

Samovar 1800-tal

Budhistorik (16 bud)
866086
1 900
865499
1 800
866051
1 800
865499
1 700
864715
1 600

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.