Skråkista 1700-tal

197562

SKRÅKISTA, 1700-tal, för snickarämbetet, fanerad med bl a valnöt och rotfaner, beslag i smidesjärn, originallås med nyckel, doltnyckelhål, på benställning, höjd ca77, 58x41 cm

Senare benställning,

Rum 14

Skråkista 1700-tal

Budhistorik (29 bud)
865827
11 500
865824
11 000
865820
10 500
865818
10 000
865818
9 600

Slutpris SEK:
11 500
1 158 EUR, 1 316 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.