Fåtölj Poul Kjaerholm PK-22

197539

FÅTÖLJ, Poul Kjaerholm, "PK-22", E. Kold Christensen, Danmark, formgiven 1955, mattförkromat stål, klädd i svart skinn av Ivan Schlechter, märkt med E. Kold Christensens märke, höjd 70 cm

Slitage, lädret med lagning

Möbler, Design

Rum 4

Fåtölj Poul Kjaerholm PK-22

Budhistorik (5 bud)
862144
10 000
858035
9 000
857346
5 000
856976
856885

Slutpris SEK:
10 000
954 EUR, 1 073 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.