Vas tekanna och kopp Kina

197508

VAS, TEKANNA samt TEKOPP, SKÅLAR 2st, porslin, Kina, 18/1900-tal, polykrom dekor med motiv av figurscener, vasen med fladdermusformade dekorhänklar, höjd 5-23 cm, samt SNUSFLASKA, glas, Kina, 1900-tal, motiv av figurscen, höjd ca 8,5 cm

Tekanna med smärre nagg vid pipens avslut

Orientaliskt, Porslin

Monter 2

Vas tekanna och kopp Kina

Budhistorik (27 bud)
862429
4 200
862366
862427
3 800
862366
3 600
862426
3 400

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.