Skrivhurts 1800-tal

197397

SKRIVHURTS, s ka partners desk, 1800-talets slut, nyrenässans, valnöt, dubbelsidig skrivyta med hurtsar, frostat glas med dekorslingor, höjd ca 164, 179x161 cm

Skador, nycklar samt kortsidans avdelare saknas, ett lås saknas

Rum 10

Skrivhurts 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

862450
862435
600
861318
500
860814

Slutpris SEK:
286 EUR, 322 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.