Byrå 1800-tal

197318

BYRÅ med stenskiva, 1800-tal, Louis XVI-stil, 2-lådig, fanér i jakaranda, björk, valnöt, konturerad och profilerad skiva i kalksten, beslag i brons i bl a lagerkransar, övre lådan med inre lådinredning, höjd 86, 101x50 cm, nyckel medföljer

Smärre fanérskador och lagningar

Rum 5

Byrå 1800-tal

Budhistorik (6 bud)
860544
6 000
860542
3 600
860541
3 400
855964
3 200
855499

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.