Piedestal majolika

197317

PIEDESTAL, 1800-talets slut, glaserat lergods, majolika, form av delfin med ställ för 2 ytterfoder, höjd ca 72 cm

Mindre lagningar, krackeleringar

Keramik/Porslin

Rum 4

Piedestal majolika

Budhistorik (13 bud)
861434
3 200
861152
861433
861152
2 400
858818

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.