Blombord

197265

BLOMBORD, sannolikt Gustavsberg, empirestil, omkring 1900, vitglaserat flintgods, reliefdekor med motiv av vädurshuvuden samt festonger, ben i form av kolonner med joniska kapitäl, trepassfot, höjd 86, diameter 66 cm

Sprickor med klammerlagningar, nagg

Keramik/Porslin, Möbler, Diverse

Rum 2

Blombord

Budhistorik (6 bud)
860563
7 600
860204
6 600
860202
5 200
858492
3 200
857843

Slutpris SEK:
7 600
774 EUR, 936 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.