Bord gustaviansk stil

197230

SALONGSBORD, omkring 1900, rund skiva med intarsiadekor i bl a rotfaner, etikettmärkt Myrstedt & Sterns Stockholm, fanerat i mahogny, förgylld dekor, pärlstav samt fleuroner, avsmalnande ben avslutade i tassar, diameter 85 höjd 72 cm

Repor, skiva med slitage

Rum 14

Bord gustaviansk stil

Budhistorik (5 bud)
859395
859165
500
857963
450
856706
855708

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.