Kakgafflar kaffeskedar silver

197212

JOHAN G. KJAERLAND, kakgafflar, 13 st. och kaffeskedar, 7 st., sterlingsilver, förgyllda, Bergen 1900-talets början, vridet skaft avslutat i oval med polykrom plique-a-jouremalj, längd 14,5 respektive 10,5 cm, total vikt ca 260 g

Silver

Monter 7

Kakgafflar kaffeskedar silver
Budhistorik (6 bud)
859516
2 600
859515
2 400
859514
858804
858507
750

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.