Kaffekanna silver

197208

KAFFEKANNA, silver, Osmanska riket, stämplad med Abdulhamids tughra, sent 1800-tal, silver, höjd 18 cm

Smärre bucklor

Silver

Monter 6

Kaffekanna silver
Budhistorik (7 bud)
859505
859502
2 600
859501
2 400
858991
856913
1 700

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.