Skrin Tahan Frankrike 1800-tal

197196

HUMIDOR, 1800-talets mitt, Frankrike, boullearbete, inläggningar i mässingskonturerat lock, öppningsbart frontstycke märkt för Tahan a Paris, längd 27 cm, nyckel finns

Spår efter tidigare inredning, mindre skador

Diverse

Monter 6

Budhistorik (7 bud)
859476
858039
858039
1 700
858442
1 600
858039

Slutpris SEK:
210 EUR, 236 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.