Docka tidigt 1900-tal

197157

FLICKDOCKA, biskvi, 1900-talets första hälft, huvud i porslin, ledad kropp av bemålad massa, numrerad 14 i nacken, bär skinnskor, längd ca 80 cm

Peruken något lös, skador på kroppen

Diverse, Leksaker

Rum 4

Docka tidigt 1900-tal

Budhistorik (25 bud)
859308
3 200
859307
859307
2 800
859306
2 600
859304
2 400

Slutpris SEK:
3 200
305 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.