Ringklocka

197137

RINGKLOCKA, 1900-talets början, silver och emalj, delvis förgylld, tryckknapp av rosenkvarts, svenska importstämplar, diameter 6 cm
PROVENIENS: Kungliga Slottet, enligt uppgift pensionsgåva till tidigare anställd

Smärre slitage

Diverse, Silver

Monter 5

Ringklocka

Budhistorik (14 bud)
858281
1 900
858280
1 800
858278
1 700
858276
1 600
858224

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.