Spegel empire

197118

SPEGEL, empire, 1800-tal, bronserad och förgylld, dekor med bl a fleuroner, 2-delat samt fasetterat glas, 144x68 cm

Sprickor, skador, kompletterad, sannolikt delvis senare glas

Speglar

Rum 13

Spegel empire

Budhistorik (11 bud)
858328
4 400
858327
4 200
858322
858321
1 900
858315
1 800

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.