Tallrikar och skål

197080

TALLRIKAR, 2 samt 1 par, SKÅL, porslin, Kina, 18/1900-tal, delvis Kanton, paret tallrikar med dkor i underglasyrblått, kanton med motiv av figurscener, skålens höjd 6, diameter ca 23-26 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 5

Tallrikar och skål

Budhistorik (4 bud)

856035
500
854697
450
854697
854368

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 54 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.