Hänge kamé korall

197079

HÄNGE, troligen Frankrike 1800-tal, kamé i skuren korall föreställande kvinna monterad i förgylld metall bekransad med fasettskurna kulor, höjd inklusive ögla ca 5 cm

Brosch omarbetad till hänge med ögla och fäste, klofattning med smärre slitage, några fasettskurna kulor med färgbättring på baksidor med blekare partier

Ändringar/tillägg
kame´ / came´ / cameo

Guld/Smycken

Kundcenter

Hänge kamé korall

Budhistorik (23 bud)
858271
5 800
858279
5 600
858271
5 400
858277
5 200
858271
5 000

Slutpris SEK:
5 800
556 EUR, 653 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.