Bordssurtout Möllenborg 1800-tal

197059

BORDSSURTOUT, silver, stämplad för Gustaf Möllenborg, Stockholm, år 1842, dekor av voluter, på fötter i form av bladverk, för 6 flaskor, höjd 44 cm, , stämplad med oidentifierat alliansvapen, flaskor medföljer

Flaskor i delvis olika utförande senare, delvis med mynningsnagg

Silver

Kundcenter

Budhistorik (13 bud)
857524
5 200
857554
5 200
857524
4 800
857227
4 400
855339
2 600

Slutpris SEK:
5 200
496 EUR, 558 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.