Damskrivbord med skåpöverdel Ludvig XV-stil

197047

DAMSKRIVBORD med skåpöverdel, 1800-talets slut, Louis XV-stil, tvådelad, mässingsinläggningar på sköldpaddsimitation, mässingsdetaljer, svärtat trä, överdel med 2 lådor och hyllplan, höjd 145, 80x54 cm, nyckel finns
PROVENIENS: Richard Bergh

Skador, delar saknas, lösa delar medföljer

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att uthämta i Utlämningen

Rum 14

Budhistorik (45 bud)
857705
12 000
857445
11 500
857450
11 000
857445
10 500
857307
10 000

Slutpris SEK:
12 000
1 208 EUR, 1 373 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.