Edvard Bergh oljemålning

197041

BERGH, Edvard (1828-1888): Skogslandskap, signerad och daterad E. Bergh 79, olja på duk, 39x52 cm
UTSTÄLLD: Liljevalchs konsthall
PROVENIENS: Familjen Bergh

Färgbortfall, skador, revor

Konst, Måleri

Rum 14

Edvard Bergh oljemålning

Budhistorik (6 bud)
857491
854461
854461
854429
850
854231

Slutpris SEK:
224 EUR, 271 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.