Skål med lock

196952

SKÅL med LOCK, silver, konande form på kulfötter, tremblerad dekor, handtag i form av blad, finska kontrollstämplar, stämplad för år 1928, höjd inklusive lockknopp, höjd ca 17 cm, vikt ca 374 gr

Stötmärken samt mindre bucklor

Silver

Monter 4

Skål med lock

Budhistorik (10 bud)
856882
856672
950
856881
900
856672
850
856591

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.