Kruka med fat Kina

196889

KRUKA MED FAT, porslin, Kina, 1900-tal, dekor med motiv av hjortar i landskap, krukans diameter 28,5, totalhöjd 18,5 cm

Lagningar, sprickor, ej ursprungligt tillhörande fat

Orientaliskt, Porslin

Rum 13

Kruka med fat Kina

Budhistorik (2 bud)

856018
851807

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.