Kaffekoppar Arabia

196871

ESPRESSOKOPPAR med fat, 12 st, Arabia, märkta somnit komp. OB (möjligen Olga Butkevitsch), 1950-tal, handmålade och invändigt förgyllda, i originalschatull

En kopp har gått sönder, schatullets lås skadat

Keramik/Porslin

Monter 3

Kaffekoppar Arabia

Budhistorik (6 bud)
855845
1 300
855610
854395
852096
852095
700

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.