Roland Svensson färglitografier

196859

SVENSSON, Roland (1910-2003), (3): signerade Roland S. och två numrerade 1/30 resp 21/30, varav en titulerad "North Haven, Fair Isle," daterad S/S Monita jan- 1951 och med dediceringen "Till Björn Kindahl från passageraren och vännen Roland S.," färglitografier, varierande dimensioner ca 11-17,5 cm

Två av tavlorna med fuktfläckar i passepartouten

Fack 17

Budhistorik (4 bud)

854285
450
857112
854285
853781

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.