Matservis Rosenthal Ivory Bavaria

196799

MATSERVIS, ca 100 dlr, Rosenthal Ivory Bavaria, polykrom dekor i form av exotiska fåglar och blommor, bestående av 18 mattallrikar, 18 djupa tallrikar, 18 förrättstallrikar, 18 assietter, 1+2 uppläggningsfat, 2+1 djupa fat, 1 såssnipa, 1 karott med lock, 10 tekoppar med fat, 11 moccakoppar med fat
PROVENIENS: Taxinge slott

Enstaka nagg

Keramik/Porslin

Visas på begäran

Budhistorik (27 bud)
856406
8 400
856145
8 200
856404
8 200
856145
8 000
856403
7 800

Slutpris SEK:
8 400
867 EUR, 1 035 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.