Esaias Thorén olja

196369

THORÉN, Esaias (1901-1981): Den lilla människan, signerad och daterad E. Thorén 1945, olja på pannå, 73x60 cm
Proveniens: Färg och Form, Stockholm - inköpt 1947

Konst, Måleri

Rum 2

Esaias Thorén olja
Budhistorik (3 bud)

878862
10 500
872216
8 800
872215
4 200

Slutpris SEK:
10 500
1 002 EUR, 1 127 USD
Utropspris SEK:
16 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.