Fat silver Grönvall 1800-tal

196723

SKÅLFAT, silver, stämplat för Johan Petter Grönvall, Stockholm, år 1835, stämpelmärkt med oidentifierat alliansvapen, vikt ca 816 g

Botten med monogramgravyr

Silver

Monter 1

Fat silver Grönvall 1800-tal

Budhistorik (8 bud)
855200
6 400
850597
6 200
855199
6 200
850597
4 400
854950
4 200

Slutpris SEK:
6 400
611 EUR, 687 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.